نفوذگر بتن

نفوذگر بتن را می‌توان محصولی بر پایه‌ی سیمان دانست که ازلحاظ کاربرد، قدرتی دارد که برای آب‌بندی سطوح بتنی بسیار عالی عمل می‌کند و فرقی ندارد که بتن موردنظر قدیمی باشد و یا جدیداً کار شده باشد.

در دو حالت می‌توان با این محصول کار کرد که این دو حالت فشار مثبت و فشار منفی هستند. از فشار منفی می‌توان هنگامی استفاده کرد که قصد عایق‌بندی کردن پایه‌های آسانسور ساختمان را دارید.

از نفوذگر بتن نه‌تنها برای عایق‌بندی بلکه برای ایجاد خواص بلورسازی در بتن نیز استفاده می‌شود. با استفاده از روش بلورسازی در بتن، نفوذگر بتن به لوله‌های موئیت واقع در سطح بتن موردنظر وارد می‌شود و این لوله‌ها مملو از این ماده می‌گردند. نفوذگر بتن آب‌گریز نیست و هرچقدر این ماده در معرض تماس با آب قرار گیرد خاصیت کریستال یا همان بلورسازی‌اش زیاد و زیادتر می‌شود و می‌تواند عمری بلند نیز داشته باشد.

اگر برحسب اتفاق بتن آسیب ببیند و دچار شکستگی شود خیال شما بابت عایق‌کاری سازه‌ها راحت باشد چون خطری آن‌ها را تهدید نخواهد کرد. عایق‌کاری و بلورسازی تنها کارهایی نیستند که این محصول می‌تواند به‌خوبی از پس آن برآید، بلکه می‌تواند سازه‌ی موردنظر را از خوردگی براثر عوامل گوناگون محیطی و آب و هوایی و غیره حفظ کند تا آسیبی متوجه آن نشود.

اگر بتنی که با استفاده از نفوذگر بتن آب‌بندی‌شده در درازمدت تحت تابش آفتاب داغ تابستان هم باشد هیچ‌یک از خاصیت‌های خود را از دست نداده و شما را دچار زیان مالی نمی‌کند و مانع آب شدن تدریجی بتن در گرما می‌شود. این ویژگی‌های ذکرشده در فصل زمستان نیز برای بتن‌هایی که برای آن‌ها از نفوذگر بتن استفاده گردیده صادق است، به‌طوری‌که در سرما و یخبندان این فصل مانع یخ‌زدگی بتن شده و طی سال‌های متمادی این سطح را از سولفاته شدن محفوظ می‌دارد.

 

اثرات ناشی از استفاده از نفوذگر بتن

 

یکی از نشانه‌هایی که شما را در لحظه‌ی استفاده از نفوذگر بتن متوجه‌ تأثیر آن در بتن می‌کند این است که یک بافت یکنواخت کم‌کم شروع به تشکیل شدن می‌کند. زمانی از این محصول می‌توانید برای بتن استفاده کنید که بخواهید تمام سطح و داخل بتن برای همیشه نفوذناپذیر باشد و محصولی بخواهید که سریعاً به شما نتیجه‌ی کار را نشان دهد و قدرت نفوذ فوق‌العاده بالایی داشته باشد.

نکته‌ی جالب که نفوذگر بتن را محبوب می‌کند این است که در صورت آسیب شدید به بتن بازهم خاصیت آب‌بندی ناشی از استفاده از این محصول ناگهان از بین نمی‌رود و می‌تواند خود را نیز ترمیم کند و سازه را در برابر املاح موجود در رطوبت که باعث خوردگی‌های جبران‌ناپذیر و هزینه‌های گزاف می‌شود به‌خوبی محافظت می‌کند. استفاده از نفوذگر بتن برای پیشگیری از این‌گونه خسارت‌ها خیلی بهتر از این است که با هزینه‌های چندین برابر مجبور به تعویض قطعه‌های بزرگ سازه‌ها شوید.

آخرین نکته که حائز اهمیت است این است که خیلی از افراد ممکن است تصور کنند نفوذگر بتن با آب‌های آشامیدنی مخلوط می‌شود و خاصیت سرطان‌زایی دارد، اما جالب است بدانید در صورت وقوع چنین اتفاقی این محصول هیچ‌گونه عواقبی برای سلامتی انسان ندارد.

نفوذگر بتن

باز هم سوالی برای شما پیش آمده است؟

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۱۹۵۷۰۲

تلفن تماس جهت مشاوره : ۰۹۱۲۰۷۵۵۴۰۶